Христина Сиволап

Артек.

Перший мій табір, перший мєдляк під Ірину Білик, перший поцілунок. Концентрація перших моїх підліткових емоцій. Всі відбулись там.

Я була в Артеку двічі, в 2004-му та 2005-му. Кожна зміна була тематичною і я двічі попадала на зміну «кінофестиваль» (совпадєніє?)
Тоді вперше взагалі задумалась над тим, як виглядає кіно зсередини, бо в табір до нас приїжджали актори з супер цікавими майстер-класами (наприклад, Ольга Сумська, яку я через багато років мала честь зустріти вже на кастингу проекту, який режисувала).

photo_2020-09-25 11.55.40

В Артеку мені вперше в житті довелось заговорити російською. Було складно, але звиклось: багато дітей та вожатих було з Росії та Білорусі.

А про перший поцілунок: пам‘ятаю чітко свої відчуття під час. Мені дуже не подобалось, але в той момент я подумала: зате яка ідеальна атмосфера для такої події! На фоні гори Аюдаг, та ще й на заході сонця! 😆

Потім вже вдома ми з тим хлопцем таємно зідзвонювались. Але мій секрет було викрито: одного разу тато прийшов до мене з квитанцією за домашній телефон, де було багато підозріло дорогих дзвінків до Москви 😂

Була надздвичайно дружня атмосфера. З дівчатами ми потім роками листувалися! Досі маю той ящик живих паперових листів. Магія, не інакше.

Тоді в сльозах, від‘їжджаючи, 13-тирічна я подумала: коли у мене буде дитина, обов’язково відправлю її в «Артек». І ця мрія в мене досі є…
Хочу, щоб Аліса відвідала український Артек на березі Чорного моря. Нехай таки здійсниться✨